Bohaterowie

Postanowiłam dodać strone z bohaterami zebyście się za bardzo nie gubili.
Aczkolwiek nie zamierzam dodawać ich zdjęć, ponieważ uważam że każdy wyobraża sobie poszczególne postacie inaczej i po prostu zdjęcia znisczyły by wielóm osobą ich wizerunki, w dodatku wątpie żebym znalazła idealnie pasujące zdjęcia do mojego wyobrażenia postaci.

Melanie (Mel)= Główna Bochaterka.

Ładna szatynka o burzowych oczach, pare dni po jej siedemnastych urodzinach dowiaduję się że jej życie było jednym wielkim kłamstwem, dziewczyna także poznaję prawde o sobie samej jak i jej rodzicach. Czy siedemnastoletnia dziewczyna da radę podązac drogą którą wyznaczyło jej przeznaczenie?

Michael=  Przystojny ciemnowłosy archanioł który potrafi uwieść jednym spojrzeniem swoich pięknych niebieskich oczu
. Został wysłany do instytuty siódmego by obserwować prace Francisa i Nataszy. Ma około 1000 lat. Jest jednym z najbardziej pożądanych aniołów,  jest arogancki ale to tylko dodaje mu uroku. Jego czarne włosy są wiecznie roztrzepane i nikt nie potrafi ich ułozyć nie żeby on sam kiedykolwiek próbował. Interysuję go pewna niska szatynka która samym oddychaniem potrafi go zirytować.

Francis= Przewodniczący instytucji Aniołów w Londynie nr.7, był bliskim przyjacielem ojca Melanie i dziewczyna bardzo mu o nim przypomina. Niestety przez to że Mel jest dokładnie kopią jej ojca przypomina Francisie nie tylko o nim lecz też o tęskoncie za Aidanem. Mimo tego że jako anioł i upadły stali po róznych stronach to byli dla siebie jak bracia.


Kate= Wysoka brunetka o cieplych brązowych oczach, była siostrą Aurori i po jej śmierci uciekła razem z Melanie do świata ludzi. W dniu śmierci swojej młodszej siostry i jej meża, zginął także jej ukochany Teidon. Kobieta nigdy do końca nie pogodziła się z jego śmiercią lecz wiedziała że zginął za przyjaciół, i w celu miłośći.


Jessica=  Ludzka dziewczyna i do siedemnastu urodzin Mel ,najbliższa przyjacióła szatynki. Brunetka skrywa straszną tajemnice która definitnie zakońcy jej przyjazń z Melanie.


Aurora= Piękna Anielnica o niebieskich oczach, która złamała jedną z najważnieszych zasad archaniołów, zakochała się w jednym z upadłych, i to nie byle jakim a samym archupadłym Aidanie. Kiedy dowiedziała się że jest w ciąży razem z Aidanem ukryli się. Zgineła w dniu narodziń  jej córki Melanie, u boku ukochanego. Kobieta nigdy nie załowała swojej decyzji.


Aidan=  Niezwykle przystojny upadły o zielono piwnych oczach, również i on złamał zasadę upadłych i zakochał się w anielnicy. Nigdy nie wierzył w miłość od pierwszego wejrzenia ale przekonał się o tym na własnej skórze kiedy po raz pierwszy spojrzał w piękne oczy Aurory. Już raz zginął za ich miłość i byłby gotów zrobić to ponownie.Natasza= Brązowo włosa anielnica pracujacą w insytucji aniołów w londynie, przyjażniła się z matką Melanie odkąd były dziecmi, bardzo przeżyła jej śmierc. Dzięki Aurorze zrozumiała jak ważna jest miłość i zaręczyłą się z Franciesiem którego kochała od stu lat.*Co to jest źródło?
Źródło w opowiadaniu to inna nazwa mocy aniołów i upadłych.*


POPRAWKI I WYJAŚNIENA!!

- Anioły które są po stronie Lucyfera są opocznie nazywane upadłymi.

-  Istoty które są po stronie ciemnosci są opocznie nazywane demonami.

-  Aidan który był archaniołem (ojciec Melanie) jest często w opowiadaniu nazywany upadłym, to znaczy że wybrał stronę Lucyfera**

-  Aurora (matka Melanie) była aniołem należaćy do kategorii Umbra/Intuitio.

-  Melanie należy do grupy Ancientis, prawowitych władców nieba i ziemi. 

- W oddechu bogów anioły i demony zostały podzielone według swoich zdolnośći.

- Poniżej przedstawiamnajważniejsze rasy/kategorie aniołów -

* Umbra  = anioły potrafiające stać się niewiedzialnym na krótką chwilę w dzień a w nocy potrafią być zupełnie niewidzialne. Jest to jedna z najrzadszych rasy aniołów, często są nazywane cienami umysłu bądz Intuitio ponieważ mogą jednym spojrzeniam wedrzeć się w umysł ofiary i tym samym wydobyć informacje bądz nawet zabić.

* Immortalis = nieśmiertelni, wiekszość aniołów należy do tej kategorii, są szybsze, zwinniejsze i silniejsze od zwykłego człowieka, po za tym nie mają żadnych specjalnych zdolności.

* Algidius i Calidius = Nazywane są również zimnymi. Do Algidius należą anioły które mają zdolności kirokinezy; zdolności termokinetyczne, zamrażanie bądz przemiana wody w lód, zmniejszanie temperatury otoczenia według nastroju. Calidus zwane równiez ognistymi. Anioły które ciala wydzielają niezwykłe ciepło, jednym dotykiem mogą zabic cię od środka, powoli i boleśnie spalając twoje organy bądz podgrzewając krew. Mogą przejawiać umiejtnosci pirokinezy. Zawsze są ciepłe.

*Illusio = anioły stwarzające poteżną iluzję, sprawiają że uwierzysz we wszystko co ci powiedzą bądz pokażą.

* Ancientis = Starożytni aniołowie które władali ziemią i niebem miliony a nawet biliony lat temu, byli nazywani władcami, starcami bądz bogami. Nikt tak naprawde nie zna wszystkich ich zdolnosci bądz umiejtności, nie jest pewne że oni wogóle istnieli, narazie pozostają legendami. 

- Na wszystkie rasy istnieją przedmioty bądz sposoby które zmniejszą działanie ich zdolności bądz sprawią że wogóle ich nie odczujesz.


** W oddechu bogów Lucyfer nie jest diabłem, szatanem itp. Jest aniołem który nie chiał uklęknąc przed dwunastką i człowiekem, przyrzec im lojalności itp. Przekonywał aniołów do swojej racji i ideai, przeciągając ich na swoją stronę. Na końcu wywował wojnę. Całym sercem nienawidzi ludzi i przez długii czas jego głównym celem była ich zagłada. Kiedy wraz z innymi upadłymi, przegrał pierwszą wojnę nieśmiertelnych i został wygnany, przemyślał sprawe jeszcze raz i doszedł do wniosku że ludzie mogą być użyteczni, uwielbia robić ich jego niewolnikami bądz służącymi.


3 komentarze:

 1. "Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka..." - Paulo Coelho

  http://zasnute.blogspot.com/

  Straciła wszystko, co miało w jej życiu jakiekolwiek znaczenie. Sama w wielkim, wypełnionym wspomnieniami domu musi podjąć decyzję, jak od teraz żyć? Czy żyć w ogóle? Uciekając przed napastnikami trafia na niego i... Czemu jego oczy przybierają kolor błękitnego nieba, gdy patrzy na mnie? Ciepły wiatr delikatnie pieści moją skórę, gdy stoi blisko... Bliżej...

  Zmącone niepokojem bicie serca na nowo budzi ciało do życia. Nic już nie będzie takie samo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bohater nie Bochater.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wytknięcie błędu, już poprawiłam. ;)

   Usuń